Miután megismerkedtünk a szerencse és a hozzáállás szerepével az első részben, kezdjünk el foglalkozni a sportfogadás stratégiájával. Mint minden csúcsteljesítmény eléréséhez, a sportfogadásnál is szükség van az alapok elsajátítására, profik esetén pedig az ismétlésére. Az alapozás a legtöbb sportban a rutinok megerősítését jelenti, egy állóképességi sportban az állóképesség, kapillarizáció, izomtömeg felépítését, egy csapatsportban az alapvető technikai és stratégia begyakorlását jelentheti. A sportfogadás esetén ez a bajnoki helyezések, a meccsek helyszíne, otthon vagy idegenben, a korábbi meccsek eredményei, azaz olyan dolgok, aminek ismerete nélkül a sportfogadás a lottózás szintjén marad.


Mielőtt azonban teljesen elmerülnénk ezek elemzésében, ami a sorozatunk többi részében lesz bővebben kifejtve, vegyünk át egy banálisnak tűnő kérdést: melyik bajnokságra fogadjunk? Nem nehéz kitalálni, hogy a sportfogadások nagyobb része a top ligákra megy, ez szinte a fogadó nemzetiségétől teljesen független. A Premier League, Primera Division legjobb csapatai bár messze a legnépszerűbbek, nagyobb keretük, többszörös elfoglaltságuk miatt kockázatosabbnak számítanak, mint néhány kisebb liga csapatai. Miért? A nagy csapatok nem csak a hazai bajnokságban, hanem a nemzetközi fronton is aktívak, nem beszélve a válogatottságbeli kötelezetsségekről. Gyakran előfordul, hogy egy kisebb csapat ellen, vagy amikor a tét már nem nagy, B vagy C csapatot küldenek az alapvetően gyengébb csapat legjobb játékosai ellen, és ilyenkor bizony jönnek a meglepetések. Az okos sportfogadó azonban megfelelő felkészültséggel pont az ilyen helyzetekből tud pénzt szerezni, hiszen a "meglepetés" eredmény magasabb szorzóval fizet. És ugyanezért érdemes vigyázni a biztos papírformával mindenféle háttérinformáció nélkül - nem mindig az nyer, aki előrébb van a bajnokságban. Lehet, hogy az ificsapatot küldik ki egy kiesés ellen küzdő vendéglátó ellen, vagy új felállást tesztelnek a "tét nélküli" mérkőzésen, és máris ott az X vagy a váratlan 1-es.

Hogyan lehet ezt kitalálni? Nem ördöngősség, figyelni kell a kezdőkeretet, a korábbi sérüléseket, és figyelembe kell venni, hogy mi vár a csapatra a közeljövőben. Az sem feltétlenül hagyható figyelmen kívül, ha a szorzók elkezdenek változni. Ugyanakkor egy kisebb, de korrekt bajnokságban a teher sem ekkora, így sokkal inkább lehet számítani a papírformára, és jó indikátor a korábbi egymás elleni teljesítmény vagy közelmúltbeli forma. Nem kétséges, hogy mégiscsak érdekesebb egy top liga csapatát követni és megismerni, mint a kimondhatatlan nevű skandinávokat, ezért a következő részekben mi is inkább rájuk fogunk koncentrálni. Addig is jó játékot, és ha kérdés merül fel, a cikk alatt lehet nyugodtan kommentálni, vagy a facebookon, lájkolás után. Sok sikert a hétvégi meccsekre!