A rulettet rengeteg legenda övezi, hatalmas nyereségekről szólnak a legendák, vajon mi lehet igaz ebből? A rulett az egyik legegyszerűbb, és legérthetőbb szerencsejáték. Az online kaszinókban kétfélével lehet találkozni, az egyik a számítógépes, véletlenszám generátorral üzemeltetett, a másik az élő rulett. A lenti stratégiákat a számítógépes programok ellen találták ki, de a játék jellege miatt az élő online kaszinókban is érdemes próbálkozni velük. És miért ajánljuk kizárólag az online kaszinókat? Nos, még az élő online kaszinóban sem fordul elő, hogy a stratégiánkat felfedezve, két nagyobb méretű szekrényember kikísér minket a bejárat elé. Az online kaszinókban sokkal tovább lehet a lenti taktikákkal játszani, és ha korrekt kaszinót választunk, akkor a pénzünkhöz is biztosan hozzájutunk.

Miért fontos, hogy tét nélkül is lehet pörgetni? Azért, mert így megtehetjük akár azt is, hogy a vesztes játékokban egyszerűen nem veszünk részt, ezáltal nyerési esélyünk hosszútávon akár 99% fölé is emelkedhet. Természetesen nem tudhatjuk biztosan, hogy nyereséges vagy veszteséges partiba szállunk-e be, de az alábbi stratégiával hosszútávon valószínűleg pozitív mutatóval fogunk rendelkezni.
 
Fontos! A bankroll menedzsment és az érzelmek.

A rulett szerencsejáték, érdemes mégis stratégiailag, józanésszel követni az eseményeket, és nem szabad az érzelmekre hallgatni. Fel kell állítani egy veszteségi és nyereségi pontot, ahol mindenképpen kiszállsz a játékból, így biztosra veheted, hogy egy pechszéria után is vissza tudsz térni másnap, illetve a kaszinó kezelői sem veszik túl hamar észre a nyereséged. A felső határ a kezdő összeg 3-4-szerese körül legyen, míg ha 30-ra csökken az egyenleged, inkább másnap folytasd a játékot.

Néhány tény a rulettről:

Sokan a matematika elveire hivatkozva tagadják a stratégiák sikerességét, azaz a nulla jelenléte miatt az előny MINDEN esetben a kaszinónál van. Ez azt jelenti, hogy bármilyen okosan is rakjuk a téteket, az egyes köröket nézve biztos, hogy hosszú távon veszíteni fogunk. Akkor hogyan lehetséges az, hogy sok ember a rulettezésből él? A dolog lényege abban rejlik, hogy mit tekintünk hosszú távnak! 10 pörgetést? 100-at? Netán 5 milliót? Ez attól függ, hogy mennyire komplex szisztémával játszunk. A tétemelős stratégiák zsenialitása pont abban rejlik, hogy komplexitásuk miatt rendkívül sokat (értsd: több millió kört) kell játszanunk ahhoz, hogy veszteségessé váljanak.

A módszerek elméleti háttere

Tegyük fel, hogy van egy esemény, aminek viszonylag nagy a valószínűsége. Ilyen esemény lehet egy adott szám, például a 6-os kipörgetése. Annak az esélye, hogy egy körben a hatosra esik a golyó, 1:37 (hiszen 37 számból egyet kell eltalálnunk). Ez a valószínűség azt jelenti, hogy ha „végtelenszer” pörgetünk, akkor ÁTLAGOSAN minden 37. körben kapjuk eredményül a 6-ot. Ám a valóságban azt tapasztaljuk, hogy gyakran több száz körön keresztül sem pörgetjük ki valamelyik számot. Ez azzal magyarázható, hogy az események eloszlása rövid távon nem egyenletes (azaz a tényleges eredmények rövid távon nem egyeznek meg a bekövetkezésük valószínűségével). Egy ilyen 1:37 valószínűségű eseménynél több ezer pörgetésre lenne szükségünk, hogy a statisztikai adatok nagyjából megfeleljenek a valószínűségi mutatóknak, másképp mondva több ezer pörgetésre lenne szükségünk ahhoz, hogy a 6-ost ÁTLAGOSAN tényleg minden 37. körben kapjuk.

Piros-fekete - a Martingale módszer


A rulett viszonylag egyszerű játék, ennél a módszernél pedig ez különösen előtérbe kerül. A stratégiánál csak piros, illetve fekete mezőket játszunk meg. Találomra kiválasztunk egy színt, és elkezdjük rakni rá a téteket. Először felrakunk $1-t. Ha nyerünk, újrakezdjük, ha vesztünk, akkor a következő körben megduplázzuk a tétet ($2). Ha nyerünk, újrakezdjük 1-ről, ha vesztünk, megint megduplázzuk. Így ahhoz, hogy összességében veszítsünk, egymás után pl. 7-szer kell valamelyik színnek feljönnie, aminek az esélye 1:128. A módszerek lényege az, hogy megvárjuk míg valószínűtlen események be nem következnek, és csak utána kezdünk el téteket rakni. Tapasztalataim alapján egyik általam látogatott kaszinóban sem jött fel még 12-szer egymás után valamelyik szín (ez persze nem jelenti azt, hogy soha nem is fog), így ennek tudatában kell rakni a téteket:

1.Megvárjuk, míg valamelyik szín 5-ször egymás után nem jött fel.
2.A hatodik pörgetésnél az ellenkező színre rakunk egy pénzegységet.
(Tehát ha ötször egymás után fekete jött, akkor a következő körben egy egységet rakunk a pirosra)

Nyilvánvalóan ez nem a leggyorsabb módja a meggazdagodásnak, ezért ugyanezt a módszert alkalmazhatjuk az összes 1:1 arányú mezőre, mint pl. páros-páratlan (even-odd), vagy kisszámok (1-18)- nagyszámok (19-36).

Ennél a stratégiánál a rizikó a tétlimit, azaz egy bizonyos vesztes kör után nem csak a bankrollunk fogyhat el, hanem nagyobb tétet sem tudunk tenni - ilyenkor nyer a kaszinó. Nemsokára bemutatok ennél szofisztikáltabb módszert is, de első körben gyakorolni ez is elég lehet, különösen ahol van játékpénzes opció...