Milyen kérdéseket tegyünk fel, mielőtt fogadunk: háttér
Mielőtt belevágnánk a fogadásba, érdemes megismerni a két csapat történetét. Kezdjük a hazai csapattal, figyelembe véve, hogy nekik azért szinte mindig “lejt” egy kicsit a pálya. Most hányadik helyen állnak a tabellán? Tavaly hányadik helyen végeztek? Ez utóbbit leginkább a szezon eleji mérkőzések esetében érdemes megnézni, amikor még nem feltétlenül alakult ki egy friss kép az idei csapatról.
Továbbá: utóbbi bajnoki mérkőzéseiken mi volt az eredmény, milyen formát mutatott a csapat? Ha azóta játszottak egyéb (kupa) mérkőzést, ott mi volt az eredmény és melyik játékosok léptek pályára? Ha ezekre a kérdésekre tudod a választ, azzal máris sokat haladtál, de érdemes még mélyebbre ásni: legutóbbi öt mérkőzésén mi volt a csapat mérlege? Ugyanezt lebonthatod otthoni (bevehetetlen a bástyájuk?), és idegenbeli formára (hosszú fordulók óta gólképtelenek idegenben?).
Most pedig érdemes ugyanezeket megvizsgálni az idegenben játszó csapat esetében is. Ráadásul adott ugye egy közös halmaz: meg tudod nézni az egymás elleni eredményeket is, akár évekre visszamenően. Tapasztalatom szerint azonban az ilyesmivel érdemes óvatosan bánni, mert manapság akkora mozgás van egy-egy csapat keretében évről évre, hogy túlságosan messzemenő következtetéseket azért nem szabad levonni egy három évvel ezelőtti, vagy akár egy néhány hónappal ezelőtti 5-0-ból... vagy Te például fel mernéd tenni a vagyonod, hogy a Barcelona ismét simán nyer Madridban? Gondoltam. Még a legelvetemültebb Barca drukkerek sem!
Milyen kérdéseket tegyünk fel, mielőtt fogadunk: taktika
Az adott csapatoknak mi a szokásos taktikai felállása? Esetleg már abból lesz egy konkrét megérzésed, ha tudod: 4-5-1-es felállás fog szembeszállni 4-3-3-al. Vagy esetleg tudod egy csapatról, hogy egyetlen igazán hatékony gólszerzési módszere a kontratámadás. Úgy vettem észre, hogy az ilyen csapatok egyfelől általában az átlagosnál veszélyesebbek idegenben, másfelől viszont gyakran gondjaik vannak hazai pályán a hozzájuk egy pontért érkező, és ennek megfelelően beálló kiscsapatok ellen!
De kanyarodjunk vissza még egy-két gondolat erejéig a 4-4-2, a 4-3-3 és a 4-5-1 kérdéséhez. Az jó, ha egy csapatnak van egy jól működő, megszokott felállása. De mi van akkor, ha az egyik poszton sérült a szokásos kezdő játékos? Hasonló kaliberű a cseréje is? Mert, ha nem, akkor ott máris felfedeztél egy rést a pajzson, ott máris sebezhető a csapat! Nem véletlen, hogy a legtöbb előzetes részletesen foglalkozik a sérültekkel. Példa: idén, főleg idegenben, többször is szokatlanul sebezhető volt a ManU védelme. A sasszemű sportfogadók számára azonban nem volt ebben semmi meglepő, hiszen sérülések miatt rengetegszer előfordult, hogy a kezdő középhátvédek közül se Ferdinand, se Vidics nem tudott játszani! Ha pedig a középpályán, vagy elől nincs megfelelő csere, akkor gyakran taktikát kénytelen váltani a szakvezető. Tapasztalatom szerint ilyenkor 100 esetből 99-szer a biztonságosabb megoldást választják, és “kiegyeznek” egy döntetlenben, érdemes lehet megjátszani egy jól fizető ikszet.
Ennyi bőven elég lesz mára, de búcsúképp hadd ajánljak még néhány linket: ezeket én is előszeretettel bújom, sokszor találni rajtuk hasznos információkat: soccernet.espn.go.com, www.goal.com, www.sportfogadas.org, www.tippek.com, www.profifogadas.hu
A továbbiakban is rengeteg tippel fogok még jelentkezni, de ha úgy gondolod, hogy már most elég tudással rendelkezel ahhoz, hogy kipróbáld magad, akkor engedd meg, hogy figyelmedbe ajánljam a Bwin a Sportingbet és Bet-at-home regisztrációs bónuszát, ezek megszerzése viszonylag könnyű, főleg, ha rendelkezel pár tuti tippel!
Utolsó kommentek